O mnie

Jestem absolwentką krakowskiej AGH, aktywną miłośniczką freedivingu i przedziwnych  zwierzaków o których mogę opowiadać godzinami. Byłam w ponad 65 krajach.

Od lat mają największa pasja są wyprawy przyrodniczo-fotograficznych z naciskiem na florę i faunę tropikalnych lasów deszczowych oraz podwodne życie raf koralowych. 

Przemierzam tropikalne regiony naszej planety w poszukiwaniu najciekawszych miejsc w których spotkać można dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Podczas studiów pracowałam w centrach nurkowych Jordanii i Chorwacji, potem 3 lata spędziłam w niskobudżetowej podróży dookoła świata.

Właśnie podczas tamtej wyprawy rozkwitła moja miłość do dżungli, która zaowocowała w 2010 roku 2-tygodniową ekspedycją w trudno dostępny region gór Barisan na sumatrzański wulkan Leusera.

Moje prace fotograficzne były publikowane w magazynach i na wystawach o tematyce przyrodniczo- podróżniczej jak również na licznych pokazach slajdów. Obecnie największą moja pasją jest fotografia natury a w szczególności makro fotografia. Więcej info na www.DorotaPolaczek.com

Miejsca na Ziemi do których zawsze chętnie wraca to parki narodowe Borneo, amazońska puszcza oraz Altiplano w Boliwii, brazylijski Pantanal i indyjskie parki narodowe.

Ponadto na facebooku prowadzę "bloga" z fotografiami i ciekawostkami ze świata przyrody i nie tylko Dorota Polaczek - foto & wild nature adventure Jeśli chcecie być na bieżąco informowani, również o pokazach slajdów oraz wystawach jakie organizuję to zapraszamy do polubienia mojej strony :)